26 Temmuz 2014 Cumartesi

Film Önerileri


BLACK SWAN ---- Orta düzeyde bir film benim için ama insanı merakta bırakan bir film ve kendini sıkmadan izlettiriyor. Natalie Portman ve Mila Kunis rollerinin haklarını veriyorlar. İzlemenizi tavsiye ederim. J

KonusuNew York’ta yaşayan Nina genç ve yetenekli bir balerindir. Hayatının tamamını kapsayan dans en büyük tutkusu, yaşam amacıdır. Nina, eski bir balerin olan ve kızına sürekli dans konusunda hırs aşılayan annesi ile birlikte kalıyordur. Kuğu Gölü balesini sahneye koyan bale yönetmeni Thomas Leroy, yeni sezonda Beyaz Kuğu'yu canlandıran baş balerini değiştirmeye karar ve ilk terci olarak da Nina'yı görür. Yönetmen zarif, masum ve saf Beyaz Kuğu ile kötülüğün, şehvetin ve bilinmezliği temsilcisi Siyah Kuğu'yu aynı anda canlandırabilecek bir balerin arıyordur. Nina bunu gerçekleştirebilmek için elinden geleni yapsa da, bu rol için başka bir rakibi daha vardır ve o da yönetmen Leroy'u etkilemeyi başarmıştır. Beyaz Kuğu rolünde harikalar yaratan Nina ne kadar çok çalışırsa çalışsın içindeki Siyah Kuğu'yu ortaya çıkaramıyordur. Fakat rakibi Lily Siyah Kuğu performansında Nina'dan çok daha iyidir. İki genç balerin arasındaki rekabet ilginç bir dostluğa dönüşürken Nina da kendi karanlık tarafıyla yüzleşmeye başlamıştır. Bu yüzleşme her ne kadar onu mahvedebilecek türden bir kayıtsızlığa dönüşse bile...THE HOST ----  The Host ( Göçebe ) Şuana kadar en sevdiğim filmler arasında. Bilim kurgu filmleri her zaman dikkatimi çeker. Ama bu film bende bambaşka bir etki bıraktı. Kitabını da okumamdan kaynaklı bir merak olabilir tabii. Defalarca izlediğim nadir filmlerden. The Host sizi inanmaya ve aşka götürecek. Türkçe dublajlı ve altyazılı halini de izledim. Her zaman altyazılı film izlemekte fayda var. Kendi sesleri ve duygularını ancak bu şekilde anlayabiliyoruz. Biraz daha devam edersem spoiler vermek zorunda kalacağım. J İyi seyirler..


Konusu : Dünya bir uzaylı türünün istilasına uğramış ve maalesef insanlık virütik biçimde yayılan bu çok güçlü türe yenik düşmüştür. İnsan bedenlerine hiçbir zarar vermeden bilinçlerini ve ruhlarını ele geçiren ve Wanderer denilen bu tür bir şekilde dünyaya da barışı getirmiştir. İstila sonrası bedeni ve zihni ele geçirilmeden kalan bir avuç insan grubu yakalanmadan yaşamaya çalışmaktadır. Melanie Stryder'dan bu insanlardan biriyken Jared Hower adında hala 'insan' olan bir genç ile karşılaşır ve ikili çok geçmeden aşık olur. Güvenli bölgede olmadıkları için Melanie bir şekilde yakalanır ve istilacıların eline geçer. Bedeni ve zihni artık ele geçirilmiştir. Melanie'nin güçlü duygularını ve iradesini kullanarak yeryüzünde yaşayan son insanların yerini tespit etmeye çalışan güçler, genç kıza tam anlamıyla hakim olabilmişler midir?

Alacakaranlık serisiyle dünyayı sallayan Stephenie Meyer'ın romanından bilim-kurgu ve gerilim sinemasının başarılı yönetmeni Andrew Niccol tarafından uyarlanarak beyazperdeye aktarılan filmin başrolünü ise genç oyuncu Saoirse Ronan üstleniyor.

4 yorum:

 1. Güzel post olmuş, laım oldukça bakıp izlemek lazım :) Takipteyım bana da beklerım :) http://meralgumus.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim beğendiyseniz ne mutlu :) hemen bakıyorum :)

   Sil
 2. siyah kuğu harika :)
  banada beklerim www.kiriksemsiye.blogspot.com
  sevgiler

  YanıtlaSil